Будинок прибутковий з готелем «Олександрівські номери»

Адреса: 
вул. Сагайдачного, 14/6

Наріжний, первісно двоповерховий будинок А.М. Миклашевського був зведений для готелю і мав характерну коридорну планову структуру. Фотографії кінця ХІХ ст. дають певне уявлення про мансарду будинку, що існувала до надбудови третього поверху. Особливо цікавим було вирішення її вікон з пологими верхніми перетинками, що облямовувалися фігурними сандриками. Будівництво мансарди одночасно з основним об’ємом було досить рідкісним для Києва явищем. Становить цінність як типовий прибутковий будинок останньої третини ХІХ ст. Пов’язаний з діяльністю відомого київського архітектора П.І. Спарро.

Будинок триповерховий, цегляний, пофарбований, Г-подібний в плані. Довжина фасаду по вулиці Сагайдачного більша. Цей фасад має симетрично-осьову композицію, що підкреслена центральною розкреповкою, до якої винесений об’єм парадних сходів. Розкреповка завершується трикутним фронтоном. Вертикальне членування фасадів підкреслено простими лопатками, що на рівні першого-другого поверхів оздоблені під руст. Найцікавішим елементом будинку є вікна другого поверху з пологими перетинками у широких плоских наличниках. Вони завершуються розвинутими сандриками складної форми, що імітують стилістику українського бароко. Вигляд першого поверху значно змінений численними перебудовами вітрин різних магазинів. Третій, надбудований поверх, а точніше перебудований з мансарди, зовсім невиразний і значно спрощує зовнішній вигляд будівлі. Будинок відіграє важливу роль у формуванні фронту історичної забудови вулиці Сагайдачного.

Інформація підготовлена Київським науково-методичним центром по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій.

Головна сторінка