Кол. центр 1551

Управління збереження історичного середовища та охорони об'єктів культурної спадщини

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

Главные вкладки

Поштова площа

Станом на сьогодні археологічні дослідження «Ділянці прибережного міського кварталу середньовічного Києва» на Поштовій площі частково призупинені через небезпеку виникнення аварійного руйнування паль

​Станом на сьогодні археологічні дослідження «Ділянці прибережного міського кварталу середньовічного Києва» на Поштовій площі  частково призупинені через небезпеку виникнення аварійного руйнування паль огороджувального котловану під час розкопок на земельній ділянці, що досліджується археологами. Подальші археологічні дослідження небезпечні та можуть становити загрозу життю людей під час виконання робіт. Замовнику видано припис, яким заборонено проведення будівельних робіт до влаштування захисної монолітної плити на не досліджуваній території. Станом на сьогодні вимоги припису є діючими. Проведення будівельних робіт до повного закінчення археологічних досліджень заборонено.

 

Стисла хронологія проведення  археологічних досліджень на Поштовій площі

Жовтень 2017 - Проведена виїзна нарада за участю представників Київської міської державної адміністрації, інвесторів, археологів, Міністерства культури України, громадськості та ЗМІ. В процесі наради була обговорена актуальна проблематика та напрацьовано ряд протокольних доручень стосовно вирішення питання стосовно встановлення захисної монолітної плити поза межами окремих ділянок археологічного культурного шару та інших варіантів забезпечення подальших археологічних досліджень. Також, було обговорено питання щодо можливості залучення міжнародних фахівців археологів та залучення міжнародних інвестиційних програм. Було дане відповідне доручення представникам інвестора забезпечити встановлення веб-камер на Поштовій площі задля постійного он-лайн інформування ЗМІ та громадськості про хід виконання робіт з археологічних  досліджень та будівництва.

Серпень 2017 - Департаментом культури разом з автором петиції розроблено проект плану заходів по реалізації електронної петиції «Врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопи на Поштовій площі» (автор –Галімов Акім Альфадович)На виконання пунктів 2, 3 припису замовником робіт на Поштові площі КП «Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд» було надано на розгляд до Департаменту проект «Реконструкція транспортної розв’язки на Поштовій площі у Подільському районі м. Києва. Будівництво об’єкта багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі (ІІ черга) » За результатами розгляду на Консультативній раді з питань охорони культурної спадщини Департаменту було прийнято рішення рекомендувати Дирекції доопрацювати проект з урахуванням висловлених зауважень.

Липень 2017 - Археологічні дослідження призупинені через технологічний процес будівництва (неузгодженість технології будівництва з методикою проведення археологічних досліджень). Департаментом культури видано припис з вимогою узгодити проведення подальших робіт.  Для подальшого етапу проведення будівельних робіт та археологічних досліджень необхідно узгодити технологію та методику їх виконання.

Липень 2017 – Інститут Археології НАН України вважає за необхідне терміново призупинити розробку ґрунту до влаштування монолітної плити для розкріплення паль огороджувального котловану. (Лист Інституту Археології НАН України від 06.07.2017 №125/01-10-522)

Червень 2017 - За виконання комплексу досліджень та наукової обробки археологічних знахідок на Поштовій площі замовником - КП «Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд  м. Києва» сплачено виконавцю - ТОВ «Науково-практичний центр реставрації історичного середовища» - 1 254,5 тис. грн. за рахунок  міського бюджету.

Березень 2017 - Міністерство культури України подовжило Центру археології м. Києва НАН України дозвіл на проведення археологічних досліджень за  № 22-047/17 від 27.03.2017, який зареєстровано в Департаменті культури Дозвіл видано на підставі відкритого листа, виданого Інститутом археології НАН України від 02.03.2017 № 119/01144. До створення виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) відповідного археологічного музею місцем зберігання археологічних знахідок визначено наукові фонди Інституту археології НАН України.

Січень  2017 -  З метою збереження, дослідження, консервації і музеєфікації ділянки Середньовічного Києва на Поштовій площі, КМДА передбачено на 2017 рік виділення коштів з Київського міського бюджету у розмірі 27 млн. гривень.

Грудень 2016 - «Ділянка прибережного міського кварталу середньовічного Києва» на Поштовій площі у Подільському районі м. Києва  занесена до Державного реєстру  як пам’ятка археології місцевого значення (Наказ Мінкультури від 06.12.2016 № 1162).

Березень 2015 -  Наказом Міністерства культури України створено робочу групу з координації досліджень і музеєфікації та організаційно-адміністративних питань.

Лютий 2015 - Знайдено вулицю часів Київської Русі.

Грудень 2014 - Початок археологічних розкопок та археологічних досліджень в рамках проекту «Реконструкція транспортної розв’язки на Поштовій площі у Подільському районі м. Києві. Будівництво об’єкту багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі»

Повернутись