Кол. центр 1551

Департамент охорони культурної спадщини

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

Главные вкладки

Поштова площа

Стисла хронологія проведення  археологічних досліджень на Поштовій площі

Квітень 2018 - 04 квітня 2018 член Американського союзу консерваторів  Юрій Янчишин прочитав лекцію на тему: «Консервація та реставрація деревини». На заході були присутні представники Міністерства культури України, Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Українського національного комітету ICOMOS, Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв, Інституту археології  НАН України, Центру археології Києва НАН України, Музею історії міста Києва, Музею О.Гончара та громадськості.

Березень 2018 - 14 березня 2018 року відбувся Круглий стіл, присвячений археологічним дослідженням на Поштовій площі у м. Києві  за участю міжнародних фахівців із Польщі та США. Метою засідання була презентація міжнародним фахівцям знайдених артефактів in situ, ознайомлення їх із результатами вже проведених досліджень та обговорювання головних проблемних питань, які на сьогодні є найважливіші, а саме: в який спосіб консервувати знахідки які є і можуть бути там  знайдені; які перспективи цього розкопу; чи можлива музеєфікація того що знайдено, в який спосіб, де саме; можливість створення музею безпосередньо на місці самого розкопу. Були вислухані думки як зарубіжних так і вітчизняних експертів щодо порушених питань.

Лютий 2018 - Заступником голови Київської міської державної адміністрації Резніковим О.Ю проведено нараду з питань, пов’язаних із звітуванням ДП «ДНДІБК» стосовно розрахунків обґрунтування можливості розробки ґрунту без влаштування монтажної плити-перекриття та обговорення альтернативних варіантів подальшого виконання археологічних досліджень на Поштовій площі у м. Києві.

Грудень 2017 - Заступником голови Київської міської державної адміністрації Резніковим О.Ю було проведено виїзну нараду з питань, пов’язаних із визначенням оптимального технічного рішення укріплення паль огороджувального котловану з метою забезпечення безпечного проведення археологічних досліджень ділянки прибережного міського кварталу Середньовічного Києва на Поштовій площі, за участю представників ДП «ДНДІБК», КП «Київський метрополітен», КП «СУППР». За результатами наради було прийняте рішення ДП «ДНДІБК» виконати інженерні розрахунки на базі математичної моделі щодо стійкості будівельних конструкцій та можливості проведення археологічних досліджень до відмітки 98,00 м без влаштування монтажної плити-перекриття («обичайки») на відмітці 100,00 м.

Також заступником голови Київської міської державної адміністрації Резніковим О.Ю було проведено круглий стіл з представниками Міністерства культури України, Українського національного комітету ICOMOS, Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО при Міністерстві закордонних справ України, Центру археології Києва НАНУ та громадськості присвячений підготовці проведення у 2018 році міжнародної конференції з питань консервації артефактів та музеєфікації пам’ятки археології - ділянки прибережного міського кварталу Середньовічного Києва ХІ-ХІІІ сторіч на Поштовій площі у м. Києві. Учасниками круглого столу зараз формується порядок денний майбутньої міжнародної конференції для його розгляду та ухвалення на засіданні Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, яке відбудеться у лютому 2018 року та список фахівців, яких потрібно запросити для участі у конференції.

Листопад 2017Затверджено план заходів по реалізації електронної петиції «Врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопи на Поштовій площі» (автор – Галімов Акім Альфадович; Анабелла Моріна – член авторської групи); Проведено робочу нараду в Міністерстві культури України під головуванням Міністра культури Нищука Є. за участю представників КМДА, Мінкультури, громадськості, археологів та профільних зацікавлених  організацій. Представники Департаменту культури КМДА взяли участь у розширеному засіданні Комітету ВРУ з питань культури

Жовтень 2017 - Проведена виїзна нарада за участю представників Київської міської державної адміністрації, інвесторів, археологів, Міністерства культури України, громадськості та ЗМІ. В процесі наради була обговорена актуальна проблематика та напрацьовано ряд протокольних доручень стосовно вирішення питання стосовно встановлення захисної монолітної плити поза межами окремих ділянок археологічного культурного шару та інших варіантів забезпечення подальших археологічних досліджень. Також, було обговорено питання щодо можливості залучення міжнародних фахівців археологів та залучення міжнародних інвестиційних програм. Було дане відповідне доручення представникам інвестора забезпечити встановлення веб-камер на Поштовій площі задля постійного он-лайн інформування ЗМІ та громадськості про хід виконання робіт з археологічних  досліджень та будівництва.

Серпень 2017 - Департаментом культури разом з автором петиції розроблено проект плану заходів по реалізації електронної петиції «Врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопи на Поштовій площі» (автор –Галімов Акім Альфадович)На виконання пунктів 2, 3 припису замовником робіт на Поштові площі КП «Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд» було надано на розгляд до Департаменту проект «Реконструкція транспортної розв’язки на Поштовій площі у Подільському районі м. Києва. Будівництво об’єкта багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі (ІІ черга) » За результатами розгляду на Консультативній раді з питань охорони культурної спадщини Департаменту було прийнято рішення рекомендувати Дирекції доопрацювати проект з урахуванням висловлених зауважень.

Липень 2017 Археологічні дослідження «Ділянці прибрежного міського кварталу середньовічного» на Поштовій площі частково призупинені через небезпеку виникнення аварійного руйнування паль огороджувального котловану  під час розкопок на земельній ділянці, що досліджується археологами. Подальші археологічні дослідження небезпечні та можуть становити загрозу життю людей під час виконання робіт. Замовнику видано припис, яким заборонено проведення будівельних робіт до влаштування захисної монолітної плити на не досліджуваній території. Проведення будівельних робіт до повного закінчення археологічних досліджень заборонено.

Липень 2017 – Інститут Археології НАН України вважає за необхідне терміново призупинити розробку ґрунту до влаштування монолітної плити для розкріплення паль огороджувального котловану. (Лист Інституту Археології НАН України від 06.07.2017 №125/01-10-522)

Червень 2017 - За виконання комплексу досліджень та наукової обробки археологічних знахідок на Поштовій площі замовником - КП «Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд  м. Києва» сплачено виконавцю - ТОВ «Науково-практичний центр реставрації історичного середовища» - 1 254,5 тис. грн. за рахунок  міського бюджету.

Березень 2017 - Міністерство культури України подовжило Центру археології м. Києва НАН України дозвіл на проведення археологічних досліджень за  № 22-047/17 від 27.03.2017, який зареєстровано в Департаменті культури Дозвіл видано на підставі відкритого листа, виданого Інститутом археології НАН України від 02.03.2017 № 119/01144. До створення виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) відповідного археологічного музею місцем зберігання археологічних знахідок визначено наукові фонди Інституту археології НАН України.

Січень  2017 -  З метою збереження, дослідження, консервації і музеєфікації ділянки Середньовічного Києва на Поштовій площі, КМДА передбачено на 2017 рік виділення коштів з Київського міського бюджету у розмірі 27 млн. гривень.

Грудень 2016 - «Ділянка прибережного міського кварталу середньовічного Києва» на Поштовій площі у Подільському районі м. Києва  занесена до Державного реєстру  як пам’ятка археології місцевого значення (Наказ Мінкультури від 06.12.2016 № 1162).

Березень 2015 -  Наказом Міністерства культури України створено робочу групу з координації досліджень і музеєфікації та організаційно-адміністративних питань.

Лютий 2015 - Знайдено вулицю часів Київської Русі.

Грудень 2014 - Початок археологічних розкопок та археологічних досліджень в рамках проекту «Реконструкція транспортної розв’язки на Поштовій площі у Подільському районі м. Києві. Будівництво об’єкту багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі»

Повернутись